Rekonstrukcja obgryzionych paznokci przy pomocy żelu? Jak najbardziej! Z naszego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo podłożyć formę, aby stylizacja wyglądała naturalnie oraz była bezpieczna i trwała.
Rekonstrukcja obgryzionych paznokci – niezbędne produkty
Jak uratować obgryzione paznokcie? Niezbędna będzie do tego wiedza wraz z narzędziami i preparatami. Do manicure obgryzionych paznokci użyjemy, takich produktów jak: Acid Free Primer, żele Take Your Time Builder oraz Easy Shape Light Rose, baza mineralna w kolorze Delikates, frezy Indigo Cuticle nr 9, nr 1 lub nr 15, nożyczki Indigo nr 3, pilnik o gradacji 180/240, polerka 180/220, fioletowa forma, dwustronne narzędzie Mixing Tool, pędzelek dwustronny Gel Brush No 4 oraz pędzel Master Nail Art 007.
Przedłużanie obgryzionych paznokci krok po kroku
Jak przedłużyć obgryzione paznokcie na formie? Sprawdź nasz poradnik!
- Na samym początku zdezynfekuj swoje dłonie, nałóż rękawiczki i zdezynfekuj także dłonie klientki.
- Dokładnie obejrzyj jej dłonie – pomoże Ci to wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania odbudowy obgryzionych paznokci.
- Przygotuj skórki frezem nr 9 – ruchem odpychająco-popychającym delikatnie oddziel skórkę od płytki i oczyść płytkę z nabłonka.
- Frezem nr 1 o kształcie płomyka ostrożnie wjedź pod skórkę, oczyszczając płytkę z nabłonka – pracę zacznij od lewej do prawej strony, a następnie zmień kierunek i powtórz czynność (pamiętaj, aby jedynie płaska część frezu dolegała do skórek, gdyż w innym przypadku będzie to skutkowało uszkodzeniem macierzy).
- Delikatnie podepchnij skórki kopytkiem, a w przypadku „krokodylich skórek” użyj nożyczek do ich usunięcia (pracuj jedynie ich czubkiem).
- Stęp pilnik 180/240 kopytkiem, aby nie uszkodzić skórki klientki, a następnie, w miarę możliwości, wyrównaj wolny brzeg.
- Wykonaj zmatowienie naturalnej płytki przy pomocy polerki 180/220 i przemyj ją fioletowym cleanerem.
- Teraz możemy przejść do podkładania formy!
- Rozetnij górną perforację i przymierz szablon do wolnego brzegu (jeśli po środku tworzy się przestrzeń, to znak, że należy rozpłaszczyć kształt formy, wycinając linie pomocnicze zaznaczone czerwoną linią).
- Przymierz formę, sprawdzając, czy będzie pasować i w razie potrzeby wykonaj boczne nacięcia dokładnie w tych samych miejscach, w których są rowki naturalnego paznokcia (tzw. punkt wzrostu).
- Ze względu na to, że obgryzione paznokcie mają bardzo delikatną część przy hyponychium, trzeba nie tylko uważać podczas podkładania formy, ale również w momencie jej zdejmowania, gdy produkt jest utwardzony na paznokciach. Jak zrobić to prawidłowo, aby uniknąć bólu i np. nie oderwać nadgryzionej skórki? Aby chronić delikatną okolicę obgryzionego paznokcia, podczas odklejania formy z rolki nie usuwaj całkowicie podkładu zabezpieczającego klej - pozostaw część, która będzie bezpośrednio przylegać do opuszka, by podczas usuwania szablonu klej nie uszkodził lub nie oderwał fragmentu hyponychium. Dzięki temu podkładanie formy będzie łatwiejsze, a co najważniejsze, bezpieczniejsze dla obgryzionego paznokcia.
- Połącz pierwsze listki i tak przygotowaną formę podłóż do paznokcia – dostosuj kształt i długość przedłużenia do długości łożyska (maksymalne przedłużanie obgryzionych paznokci wynosi 100%).
- Aby rekonstrukcja obgryzionego paznokcia wyglądała jak najbardziej naturalnie, nie zamykaj formy na konkretnym numerze (otrzymamy dzięki temu owalny kształt).
- Zaaplikuj Acid Free Primer.
- Żel Take Your Time wetrzyj w płytkę jak bazę.
- Następnie wykonaj tym samym żelem szkielet poprzez wtarcie bardzo małej warstwy w naturalnego paznokcia, a następnie nabierz większą ilość produktu i nałóż ją na formę, tworząc kształt paznokcia.
- Utwardź od 30 do 60 sekund w lampie.
- Za pomocą narzędzia dwustronnego Mixing Tool oddziel delikatnie szkielet, odklej górne listki z palca, zaciśnij i zdejmij formę.
- Nabierz niewielką ilość żelu Easy Shape Light Rose i stwórz warstwę poślizgową na całej długości szkieletu.
- Następnie dobierz kulkę produktu o średnicy mniej więcej ⅓ przedłużonego paznokcia i nałóż w miejsce apexu.
- Ruchem pulsacyjnym rozłóż produkt, poruszając się od lewej do prawej strony, dochodząc do samego końca paznokcia (możesz nabrać kolejną kulkę, jeśli zabraknie Ci produktu).
- Spójrz z perspektywy bocznej, spróbuj ułóżyć górny łuk, tak aby mieć jak najmniej piłowania.
- Utwardź paznokieć w lampie od 30 do 60 sekund.
- Przemyj lepką warstwę cleanerem Wipe Off, a następnie przejdź do opracowywania paznokcia.
- Przytrzymaj pilnik prostopadle do osi palca i rozpocznij piłowanie – zacznij od jednej ściany bocznej i bujając delikatnie pilnikiem, przejdź do drugiej ściany.
- Wyrównaj krawędzie – delikatnie podłóż pilniczek od spodu i bujając nim, utwórz kształt łódeczki.
- Wyrównaj górny łuk poprzez przyłożenie pilnika pod kątem ok. 30° od skóry przy apexie (wyrównując tzw. upper arch, nie odrywaj pilnika).
- Następnie wyrównaj paznokieć – przyłóż pilnik na jego górnej powierzchni i opracuj ruchem skrętnym strefę przy skórkach oraz ścianę boczną.
- Teraz zajmij się linią włosa – spójrz od strony tunelu, przyłóż pilnik na płasko, wyrównaj grubość po całej linii, aby była identyczna.
- Polerką o gradacji 220 wygładź powierzchnię opracowanego materiału, skórki oraz wały.
- Całość odpyl miękkim pędzelkiem (np. Ice Cream Brushem).
- Kopytkiem odepchnij skórki.
- Jako kolor i top użyj Mineral Base Delikates – pędzelek prowadź na płasko po całej długości paznokcia.
- Następnie użyj pędzla Master Nail Art 007, dojeżdżając do skórek i tworząc idealną linię światła.
- Utwardź w lampie MultiLED od 30 do 60 sekund.
- Odczekaj minutę i przetrzyj lepką warstwę cleanerem Shea Super Shine Effect.
- Wypoleruj paznokieć suchym wacikiem.
- W celu odżywienia wetrzyj w skórkę Protein Serum lub Shea Elixir.
- Manicure obgryzionych paznokci gotowy!
W związku z tym, że rekonstrukcja obgryzionych paznokci wiąże się z ograniczoną długością efektu końcowego, warto postawić na naturalny look, który nie będzie rzucać się w oczy. Dlaczego? Zabieg ten stanowi jedynie etap przejściowy przed uzyskaniem pięknych i długich paznokci w niedalekiej przyszłości!
Opublikowano:
09.12.2021
Zaktualizowano:
06.11.2023