Zastanawiasz się, dlaczego hybryda odchodzi od paznokcia? Co takiego ma wpływ na trwałość manicure hybrydowego? Żadna stylistka nie chciałaby, aby takie przypadki spotykały ich klientki. Dlatego stworzyliśmy ten krótki poradnik, w którym zdradzamy, jakich błędów podczas stylizacji unikać oraz odkrywamy tajemnice trwałego manicure hybrydowego.
Czemu hybryda odchodzi od paznokcia?
Robisz wszystko tak jak trzeba,a hybryda po jakimś czasie i tak odchodzi płatami? Gdzie tkwi problem? Dlaczego hybryda odchodzi od paznokcia? Powodów może być kilka.
Skórki
Prawidłowe usunięcie i opracowanie skórek to podstawa pięknego manicure. Źle odepchnięte lub wycięte skórki, nie dość, że wyglądają mało estetycznie, to stwarzają ryzyko zalania ich żelem czy hybrydą. Stąd prosta droga do zapowietrzeń, które są bezpośrednią przyczyną odchodzenia stylizacji od paznokcia.
Proces matowienia płytki
Sprawdź, czy na pewno dokładnie matowisz płytkę paznokcia. Nawet niewielkie niedociągnięcia lub za słabo zmatowiona płytka, mogą wpływać na trwałość stylizacji.
Nieodpowiednia baza
Źle dobrana baza do rodzaju płytki paznokcia skraca czas utrzymywania się stylizacji i zwiększa ryzyko odchodzenia hybrydy (hybryda się nie trzyma lub lakier hybrydowy odpada). Do miękkich paznokci najlepiej stosować bazę, która będzie pracować razem z paznokciem.
Ma to związek z tym, że miękkie paznokcie wyginają się podczas prac domowych. Grubsza warstwa twardego produktu, nawet przy drobnym uderzeniu tą twardą, ale nieelastyczną warstwą sprawia, że stylizacja odskakuje nawet w całości.
Lampa
Problem może także leżeć w lampie, która z biegiem czasu bo straciła moc. Za słaba lampa, czy też zbyt krótki czas utwardzania mogą sprawiać, że stylizacja szybko przestanie się dobrze trzymać – hybryda odpada
Zmiany hormonalne i choroby
To zdecydowanie powód, na który trudno wpaść. Jednak jeśli do tej pory z hybrydami wszystko było w porządku, a problemy zaczęły się nagle, zwróć uwagę, że u kobiet nie bez znaczenia mogą być zmiany hormonalne spowodowane chociażby menstruacją. Porównaj czas stylizacji paznokci z aktualnym momentem cyklu – jeśli tu jest ok, to czas na konsultację lekarską i zbadanie tarczycy.
Odchodzące paznokcie mogą być zwiastunem choroby. U osób, które są świadome, że chorują np.: na chorobę Hashimoto, taki problem może występować od samego początku. Tutaj może pomóc eksperymentowanie z bazami i ich zmiana, szczególnie, gdy wyniki są słabsze.
Pamiętaj!
Nagła zmiana wytrzymałości stylizacji może mieć podłoże hormonalne.
Oto najczęstsze przyczyny i błędy przy wykonywaniu manicure:
Frezarkowe uszkodzenie macierzy paznokcia
Przy opracowaniu skórek trzeba bardzo uważać. Nieumiejętne posługiwanie się frezarką, a nawet zwykłe wycinanie czy zbyt głębokie odpychanie skórek, może skończyć się stanem zapalnym wału okołopaznokciowego.
Uszkodzenie mechaniczne
Bardzo bolesny, ale częsty powód odchodzenia paznokcia od łożyska. Często można nie powiązać faktu uderzenia czy przytrzaśnięcia dłoni z ewentualnym uszkodzeniem paznokci (odchodzą wtedy cienkie warstwy lub gruba warstwa paznokcia). Pod samą hybrydą, jak i tą wzmacnianą żelem, nie widać przebarwienia, które powstało w wyniku takiego wypadku.
Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?
Popularność hybryd wzięła się z niezwykłej trwałości (utrzymują się w nienagannym stanie nawet do trzech tygodni) i pięknych, efektownych kolorów. Jednak aby taki manicure rzeczywiście był trwały, należy go poprawnie nakładać, utwardzić i wykonać tak, aby nie dać się złapać na podstawowe błędy.
W czym tkwi sekret eleganckich i estetycznych stylizacji hybrydowych? Jak je pomalować bez błędów? Oto kilka wskazówek, które stoją za skuteczną pracą:
Dokładne oczyszczenie płytki paznokcia z zanieczyszczeń
2. Odpowiednie opracowanie płytki.
3. Usunięcie nabłonków i skórek, w taki sposób, aby nie uległy zalaniu, a jednocześnie nie były odsunięte za głęboko.
4. Dobór cleanera do odtłuszczania płytki (pamiętaj, że cleaner musi być zawsze dobrze dokręcony – jeśli długo stoi otwarty, traci właściwości).
5. Zastosowanie odpowiedniego primera paznokcia (pamiętaj, że wybór bazy zależy od stanu paznokci!).
6. Nie możesz zalać skórek! Jeśli do tego dojdzie – usuń nadmiar (przydadzą się: patyczek, pędzelek nasączony cleanerem wipe off)
7. Rozłóż RÓWNOMIERNIE warstwę bazy.
8. Dokładnie nałóż lakier hybrydowy w wybranych kolorach, jednak pamiętaj, aby warstwa nie była zbyt gruba. Lepiej nałożyć dwie, a nawet trzy cieńsze warstwy niż jedną grubą, która się rozpłynie i lampa jej “nie złapie”. Utwardź w lampie 30 -60 sekund.
9. Zabezpiecz hybrydę topem, także w okolicy skórek! Pokryj też wolny brzeg.
TIP!
Przy bardzo problematycznej płytce, spróbuj najpierw nałożyć primer kwasowy, a jak odparuje, użyć też primera bezkwasowego. Odsącz wacikiem i dopiero nałóż bazę. Powinno pomóc! :)
Unikaj pułapek i ciesz się długotrwałym efektem!
Wiesz już dlaczego hybryda odchodzi od paznokcia. Na ten problem może wpływać wiele czynników, od nieodpowiedniego przygotowania płytki paznokcia do zmian hormonalnych. Ważne, aby zrozumieć, że to nie zawsze sama hybryda jest winna. Pamiętaj też, że w przypadku jakichkolwiek problemów związanych z paznokciami, wskazana jest konsultacja z dermatologiem lub podologiem.
Na koniec podkreślamy raz jeszcze znaczenie prawidłowego wykonywania manicure hybrydowego. Zwróć uwagę na dokładne oczyszczenie i przygotowanie płytki paznokcia oraz stosowanie odpowiednich produktów dobranych do indywidualnych potrzeb każdej klientki. Dzięki temu osiągniesz trwały i estetyczny efekt stylizacji paznokci hybrydowych.
Opublikowano:
17.06.2024
Zaktualizowano:
17.06.2024