Tags
Paznokcie żelowe stanowią świetny podkład pod stylizację hybrydową. Aby zabieg był trwały, należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Przestrzegając ich, unikniemy zawodu spowodowanego przedwczesnym odpadnięciem aplikacji.
Najczęstsze błędy w nakładaniu żelu
Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas aplikowania paznokci żelowych jest niezastosowanie primera, którego głównym zadaniem jest utrwalenie stylizacji. Primer odtłuszcza płytkę i zmienia jej pH, co skutkuje zwiększoną przyczepnością. Produkt ten zapobiega również zapowietrzeniom, czyli białym plamkom występującym pod powierzchnią paznokcia. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje primera - bezkwasowy oraz kwasowy. Jeśli pragniemy utrwalić aplikacje i uniknąć odpadania paznokci żelowych należy skorzystać z jednego z nich.
Pierwszy z nich to preparat niezwykle uniwersalny. Primer bezkwasowy, inaczej zwany bonderem, stosuje się w sytuacjach, gdy płytka paznokcia nie jest problematyczna (np. nie cierpi na nadpotliwość). Ze względu na swój łagodny skład nie powoduje podrażnień i nie wpływa destrukcyjnie na naturalne paznokcie. Dodatkowo — jest bezwonny.
W przypadku, gdy paznokcie charakteryzują się problematyczną płytką, niezawodnym rozwiązaniem okazuje się primer o odczynie kwasowym. Jego skład pozwala na efektywne wytrawienie i scalenie płytki paznokcia z masą akrylową bądź bazą. Produkty kwasowe charakteryzują się dużo mocniejszym składem. Z tego też powodu nie powinny używać go osoby podatne na alergię oraz mające delikatną skórę.
Paznokcie żelowe w połączeniu z hybrydą
Dlaczego paznokcie żelowe odpadają? Wynika to z faktu, że nie wszyscy pamiętają, aby na początku bardzo dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia za pomocą cleanera. Jest to czynność niezbędna, od której praktycznie zależy końcowy sukces — złe przygotowanie płytki naturalnej niemal zawsze skutkuje nietrwałą stylizacją.
Następnie możemy zająć się nakładaniem żelu. W zależności od potrzeby możemy nałożyć dwie lub trzy warstwy — za każdym razem pamiętając jednak o utwardzaniu każdej z nich za pomocą lampy UV. Niezwykle ważne jest również, aby przed pierwszą warstwą zagruntować naturalne paznokcie primerem. Zabieg ten znacznie zwiększy przyczepność żeli UV i zapobiegnie odpadaniu paznokci żelowych.
Po nałożeniu warstwy żelowej nasze paznokcie są gotowe, aby nałożyć na nie hybrydę. W tym przypadku należy pamiętać o następującej kolejności — baza, kolor, warstwa nawierzchniowa.
Regularna pielęgnacja paznokci
Regularna pielęgnacja paznokci naturalnych i żelowych jest niezwykle istotna dla ich kondycji i ma ogromny wpływ na walkę z przedwczesnym odpadaniem paznokci żelowych. Warto mieć na uwadze kilkutygodniowe przerwy w noszeniu stylizacji — będą one miały zbawienny wpływ na regenerację naturalnych paznokci. W tym czasie wskazane jest, aby stosować odżywki z kreatyną, wapniem oraz witaminami, które utwardzą i wzmocnią płytkę.
Trzeba jednak pamiętać, że podstawą pielęgnacji jest zbalansowana dieta. Jeśli chcemy, aby nasze paznokcie były zdrowe i silne, powinniśmy spożywać produkty zawierające białko (mleko, ryż, ser), wapń (wszelkiego rodzaju nabiał), krzem (warzywa, owoce), cynk (buraki, kapusta) oraz magnez (kakao, gorzka czekolada). Dodatkowo możemy wesprzeć się suplementami bogatymi w powyższe składniki.
Jak dbać o paznokcie? Przede wszystkim dostarczajmy im niezbędnych mikro- i makroelementów, bezpośrednio wpływających na ich zdrowie. Dzięki temu będą twardsze i bardziej odporne na wszelkie urazy mechaniczne. Odżywiona płytka będzie mniej problematyczna, a co za tym idzie, aplikacja stylizacji żelowych i hybrydowych będzie na niej znacznie prostsza.
Opublikowano:
28.12.2018
Zaktualizowano:
06.11.2023