Tags
Praca stylistki to połączenie technicznej wiedzy z artystycznym zacięciem. Musisz wiedzieć, jak łączyć ze sobą poszczególne produkty, aby osiągnąć pożądany efekt zgodny z Twoim poczuciem estetyki oraz – oczekiwaniami klientki. Wiedza, którą uzyskujesz nieustannie się doszkalając, sprawia, że stylizacje spod Twojej ręki są nie tylko piękne, ale też profesjonalnie wykonane. W tym wpisie skupimy się na opisaniu zalet i wad acetonu oraz frezarki. Gotowe? No to zaczynamy!
Opracowywanie czy rozpuszczanie?
Zarówno acetonu jak i frezarki możemy używać przy usuwaniu poprzedniej stylizacji i przygotowaniu płytki paznokcia pod nowy manicure. Zadaniem acetonu jest rozpuszczenie masy. Najczęściej używamy go do zdejmowania hybrydy i akrylu. Nie możemy skorzystać z acetonu w wypadku stylizacji wykonanych metodą żelową. Największym minusem tej metody jest jej czasochłonność. W dodatku, jeżeli klientka przychodzi do Ciebie po raz pierwszy i masz do czynienia z nieznanym produktem, który może być nierozpuszczalny to tracisz tylko czas, a materiał pozostanie na płytce. Masa musi uzyskać konsystencję żelka, wówczas należy delikatnie ją odsunąć np. kopytkiem, ale to wciąż długotrwały proces. Jeżeli zerwiemy ją zbyt wcześnie, możemy uszkodzić płytkę paznokcia.
Alternatywą dla rozpuszczania acetonem jest frezowanie. Korzystając z frezarki możemy o wiele szybciej pozbyć się poprzedniej stylizacji, stopniowo spiłować ją z paznokcia. Oczywiście praca z frezarką wymaga odpowiednich umiejętności. Jak właściwie operować frezem możesz nauczyć się na szkoleniach realizowanych przez doświadczonych instruktorów. Kategorycznie nie zalecamy posługiwania się frezarką przez osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy.
Szybko, łatwo, ale czy przyjemnie?
Aceton zna prawie każdy. Po czym najłatwiej go rozpoznać? Po bardzo charakterystycznym, drażniącym zapachu. Dlatego korzystanie z acetonu nie należy do najprzyjemniejszych. Warto też dodać, że regularne ściąganie stylizacji tym preparatem powoduje wysuszanie płytki. Z czasem może to doprowadzić do jej rozdwajania i zwiększenia podatności na uszkodzenia mechaniczne. Aceton należy więc traktować raczej jako alternatywę dla frezarki niż na odwrót. Jeżeli ktoś nie ma wiedzy na temat, jak właściwie usuwać masę z paznokcia przy użyciu frezów, to wtedy powinien pozostać przy preparatach rozpuszczających. Oczywiście do czasu, gdy nie zapisze się na odpowiednie szkolenie.
Praca z frezarką wiąże się z szybszym i bezpieczniejszym wykonaniem stylizacji. Frezów można używać nie tylko do ściągania poprzedniej stylizacji, ale też do skrócenia paznokcia, usunięcia skórek, zmatowienia płytki, a także wypiłowania zapowietrzeń oraz spodów stylizacji.
Jak nauczyć się obsługi frezarki dowiesz się na szkoleniach organizowanych przez Centra Szkoleniowe Indigo. Zapisz się już dziś i poznaj wszystkie zalety pracy tym urządzeniem!
Opublikowano:
22.01.2020
Zaktualizowano:
06.11.2023