Zaciskarka do paznokci: zastosowanie. Jak używać zaciskarki?

Jeśli wiesz, jak odpowiednio się nią posługiwać, Twoje prace mogą przenieść się na jeszcze wyższy poziom. Zaciskarki stosowane są od wielu lat, a sekretem ich fenomenu jest odpowiednia technika. Jak używać zaciskarki do paznokci i co zrobić, aby tunel zawsze wychodził idealnie? Tego właśnie dowiesz się z naszego prostego poradnika.

Kiedy używać zaciskarki do paznokci?

Czy każda stylizacja wymaga użycia zaciskarki? Oczywiście, że nie. Nie można zaciskać naturalnych paznokci, a co za tym idzie – wszystkich stylizacji na naturalnej płytce. Paznokieć nie jest elastyczny i podczas takiego zabiegu mógłby popękać i narobić sporych problemów (np.: stać się powodem powstania onycholizy). 

Jeśli chodzi o zaciskanie, to wszystko zależy od materiału, z jakiego korzystasz podczas przedłużania paznokci. Mimo że na ten temat są różne opinie, to zaciskarka do tunelu nadaje się do użycia tylko podczas przedłużania paznokci na formie. W przypadku tipsów, stosowanie tej metody całkowicie odpada, ponieważ tips może pękać – w jego przypadku dużo lepiej sprawdzą się rurki do modelowania.

PAMIĘTAJ!

Zaciskarka nie nadaje się do formowania tunelu na tipsie!

 

W skrócie: zaciskarka umożliwia precyzyjne formowanie przedłużonych paznokci. Poprzez umocowanie jej na bokach paznokcia, pomaga uzyskać pożądany kształt, zachowując symetrię względem innych paznokci. To zasługa równomiernie rozłożonego nacisku. Paznokcie z tunelem są bardziej bezpieczne do użytkowania i odporne na uszkodzenia oraz złamania.

Co istotne, zaciskarka cechuje się łatwością użytkowania – nie wymaga dużego wysiłku ani skomplikowanych ruchów, co sprawia, że od wielu lat jest niezastąpionym narzędziem w codziennej pracy stylistek paznokci. Zaciskarka fenomenalnie pomaga wysmuklić i podkreślić kształt stylizacji, jednak tylko w przypadku użycia na formie:

 

- żelu,

- akrylożelu,

- akrylu.

 

Zaciskarki do paznokci możesz użyć przy każdym przedłużeniu, jednak naprawdę niezbędna będzie w przypadku klientek o szerokiej lub bardzo płaskiej naturalnej płytce. To niepozorne akcesorium pozwoli Ci wyczarować idealny tunel. Musisz tylko wiedzieć, jak używać zaciskarki do paznokci. 

 

Jak używać zaciskarki do paznokci?

Gdy już wiesz, kiedy możesz (a nawet powinnaś) używać zaciskarki, pora na mały instruktaż. Sposób zaciskania tunelu na paznokciach zależy przede wszystkim od materiałów, które wykorzystujesz w stylizacji. Jedno jednak pozostaje niezmienne: jeśli zaciskasz tunel to zawsze rób to tam, gdzie zaczyna się wolny brzeg paznokcia. 

 

UWAGA! 

Zbyt mocny docisk może spowodować odwarstwienie się płytki paznokcia od łożyska!

 

Zaciskając tunel po zbudowaniu paznokcia, nie skupiaj się jedynie na linii stresu (czyli miejscu, gdzie paznokieć czuje największy nacisk). Staraj się zacisnąć okolicę stresu. Dzięki temu, na przykład przy chęci nadania paznokciom kształtu migdała, tunel będzie równomiernie się zwężał, tworząc perfekcyjny i estetyczny kształt.

To jednak tylko ogólne wskazówki, bo tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, sposób używania zaciskarki zależy od materiału na jakim pracujesz. Poniżej opisujemy dwa sposoby uzyskiwania tunelu: na paznokciach żelowych i na paznokciach akrylowych. Jeśli jednak interesuje Cię cały proces budowania paznokci, sprawdź nasze poradniki:

 - Jak pracować z żelem?

- Zacznij swoją przygodę z akrylem

- Kształty paznokci, czyli o tym, jak je piłować

 

Jak zrobić tunel na paznokciach żelowych?

Pamiętaj, że nie każdy żel nadaje się do zaciskania. Aby uniknąć rozczarowania i rozprężania, żel musi być twardy – zaciskany dopiero po kilku lub kilkunastu sekundach spędzonych w lampie. Jak zacisnąć idealny tunel? 

W trakcie wykonywania nowej stylizacji, zaciskarkę zakładamy na paznokcie w okolicy stresu, aby je zwęzić.
 

Stylizacje żelowe

Zaciskarkę zakładamy w początkowej fazie polimeryzacji:

- na warstwę budującą zaaplikowaną zarówno na szablonie, jak i na tipsie.

 

Stylizacje akrylożelowe

Zaciskarkę zakładamy w początkowej fazie polimeryzacji na warstwę budującą, zaaplikowaną zarówno na szablonie, jak i na tipsie. 


Stylizacje akrylowe

Zaciskarkę zakładamy w momencie, gdy masa zaczyna zastygać, jednak jest już lekko matowa i zacisk nie pozostawia śladu na powierzchni. 

Zaciskarkę możemy pozostawić na paznokciu do końca polimeryzacji, aby utrzymać pożądany kształt jak najdłużej. 

 

Sekret perfekcyjnego tunelu

Niezależnie od tego, której techniki wykonywania stylizacji używasz, musisz pamiętać o jednym, bardzo ważnym elemencie: prawidłowym zaciskaniu tunelu. Na nic zda się wyczucie lampy, czasu zastygania żelu czy grubości produktu, jeśli będziesz źle zaciskać tunel. Zapomnij o ściskaniu wolnego brzegu poprzez mocne sklejenie formy na czubku. 

Tak wykonana praca, będzie nie tylko zachwycać swoim wyglądem, ale także odpowiednio długo utrzymywać się na paznokciach. Każda klientka wie, że nie ma nic piękniejszego i wygodniejszego niż dobrze zbudowany paznokieć z perfekcyjnym tunelem. A ten z łatwością zaciśniesz z plastikową zaciskarką Indigo.

 

Opublikowano:

17.06.2024

Zaktualizowano:

17.06.2024