Tags
Lakiery hybrydowe od momentu pojawienia się na rynku, stały się przebojem salonów kosmetycznych. Kochamy je m.in. za piękny połysk, świetną trwałość, bogatą gamę kolorystyczną, a także za to, że łatwo możemy je usunąć z paznokcia.
Jak usunąć hybrydę? Kiedy należy hybrydę rozpuścić, a kiedy spiłować? W dzisiejszym wpisie przestawiamy garść praktycznych porad.
Jak zdjąć hybrydę?
Usunięcie lakieru hybrydowego poprzez jego rozpuszczenie to jedna z najczęściej stosowanych metod. Do zdjęcia hybrydy będą nam potrzebne:
- preparat do zdejmowania lakieru hybrydowego
- waciki kosmetyczne i folia aluminiowa
- lub specjalne folie do usuwania hybrydy
By zmyć lakier hybrydowy należy:
- Pilnikiem o gradacji 180 delikatnie spiłować top hybrydowy
- Nalać preparat na wacik lub specjalną folię do hybryd
- Przyłożyć nasączony wacik do paznokcia
- Dokładnie owinąć palec folią aluminiową
- Odczekać do 10 minut
- Zdjąć folię i usunąć resztki lakieru za pomocą kopytka ceramicznego lub patyczka z drzewa pomarańczowego
Przy rozpuszczaniu hybrydy trzeba mieć na uwadze, że nie schodzi ona tak samo jak klasyczny lakier. Zwykle po kilku minutach namaczania staje się popękana i zaczyna odchodzić od płytki paznokcia. Wtedy musimy pomóc jej się odkleić.
Idealnie nada się do tego profesjonalne kopytko ceramiczne, stworzone specjalnie do zdejmowania lakieru hybrydowego. Posiada bardzo twardą, wyprofilowaną końcówkę, dzięki której lakier w mgnieniu oka odchodzi od płytki, nie niszcząc jej i nie powodując rozdwajania. Nadaje się idealnie do pracy salonowej, gdyż jest to bardzo trwałe i łatwe w dezynfekcji narzędzie.
Dodatkowo zostało zamknięte w eleganckim opakowaniu ze skuwką i kryształkami.
Czym zmyć hybrydę?
Do usunięcia hybryd niezbędny jest aceton lub specjalistyczny Lanoline Remover. Czym się różnią i który z nich wybrać?
Czysty aceton działa skutecznie, ale jest też dość inwazyjny w stosunku do naszych paznokci i skórek. Nawet przy kilkuminutowym kontakcie ze skórą, może powodować jej przesuszenie oraz wywołać uczucie pieczenia - należy wtedy przerwać zabieg. Klientki narzekają też często na jego ostry, nieprzyjemny zapach.
Lanoline Romover to wybór optymalny, ponieważ łączy w sobie skuteczność acetonu z łagodzącym działaniem lanoliny. W szybkim czasie rozpuszcza hybrydę, nie podrażniając przy tym skóry. Ponadto jego specyficzny zapach został ograniczony do minimum.
Spiłowywanie hybrydy
Inną metodą zdjęcia lakieru hybrydowego jest jego spiłowanie. Możemy to zrobić za pomocą pilnika o gradacji 180 lub przy użyciu frezarki.
Technika spiłowywania hybrydy polecana jest przede wszystkim, jeśli paznokcie były utwardzone grubszą warstwą Protein Base. Co prawda baza ta rozpuszcza się w 100% w Removerze, ale jeśli chcemy jedynie zmienić kolor na paznokciach, to nie ma potrzeby całkowitego jej zdejmowania. W takim przypadku wystarczy spiłować top i lakier do momentu pojawienia się bazy, następnie dołożyć jej cienką warstwę (szczególnie w miejscu odrostu) i wykonać standardowy manicure hybrydowy. Dzięki tej metodzie zaoszczędzimy czas, a nasza płytka nie musi być narażona na częstszy kontakt z Removerem.
Spiłowanie hybrydy jest również niezbędne, jeśli nasze paznokcie były utwardzone żelem UV lub akrylem, ponieważ produkty te nie rozpuszczają się całkowicie w acetonie (akryl możemy jedynie zmiękczyć). W takim przypadku najszybciej usunąć lakier i top za pomocą specjalnego frezu do hybryd.
W ofercie Indigo znajdziemy trzy tego typu narzędzia, różniące się od siebie gradacją: Indigo Frez I, II oraz III. Są to rewelacyjnej jakości frezy, które w szybki i jednocześnie delikatny sposób usuną hybrydę, nie naruszając przy tym konstrukcji paznokcia zbudowanego żelem czy akrylem. Frezy te nie nagrzewają się, nie ranią skórek, dopasowują się do kształtu paznokcia i pozwalają nadać mu idealny kształt. Praca z nimi to prawdziwa przyjemność i oszczędność czasu.
Opublikowano:
21.10.2016
Zaktualizowano:
06.11.2023